З якого віку можна купувати бізіборд дитині?
Бізіборд, придуманий ще на початку ХХ століття педагогом М. Монтессорі, незамінний при знайомстві маленьких хлопчиків та дівчаток із побутом та світом дорослих. Це не просто іграшка, це розумна дошка з різноманітними предметами, які імітують справжні побутові. І з ними можна робити будь-які маніпуляції: щипати, крутити, відкривати, клацати, натискати.
Для кожного віку – свій бізіборд
Різниця між забавами бізі полягає у їхньому наповненні, тобто прикріплених предметів. Щоб гра розвивала, а не просто розважала, важливо підібрати її відповідно до віку:
Для найменших – 8-10 місяців. Підійдуть елементарні моделі - з 1-2 видами елементів, наприклад, коліщатками, що рухаються, шестеренками, котушками. Ці предмети є ідеальними для освоєння простих маніпуляцій, розвитку дрібної моторики, зосередженості, запам'ятовування тактильних відчуттів. Краще, якщо іграшка буде кольоровою, тоді малюк із самих пелюшок ще й зможе запам'ятовувати основні кольори.
Для 1-2-річних карапузів. Добре підійдуть бізіборди із закріпленими 3-5 предметами. Шнурки або котушки, клямки або гачки, швейна фурнітура та сортери тренують пальці рук. А за допомогою тематичних лабіринтів та будиночків з мультяшними та казковими жителями можна влаштовувати розвиваючі ігри для дітей на логіку та координацію, наприклад, «хто де живе?», «як доїхати від мишки-норушки до жабки-квакотушки?». Показуючи, як що працює, та розповідаючи дитині казку, ви розвиваєте її мову та пам'ять – візуальну, аудіальну, тактильну.
Для 2-3-річних дітлахів. Підійдуть ускладнені тренажери з багатьма різноманітними деталями: від шестерень і котушок до складних замків, вилок, розеток, тумблерів. Такі дошки пояснюють принцип роботи простих електричних пристроїв, розвивають логічне мислення, допомагають дитині соціалізуватися. Також прищеплюють навички концентрації, терпіння, самообслуговування.
Дітям 3-5 років. Знадобляться навчальні бізіборди або бізі-будиночки, які стануть гарною підмогою батькам під час підготовки дитини до школи. Це іграшки з різними вимірювальними приладами: годинником, градусником, показниками пір року, місяців, днів, погоди тощо. Часто на навчальних бізібордах також прикріплені допоміжні матеріали для знайомства з рахунком, літерами, цифрами. На універсальних моделях ще й розташовані музичні інструменти, наприклад, металофон – для розвитку слуху, почуття ритму чи просто творчої паузи під час занять.
У будь-якому віці цікава гра бізі розширює уявлення дитини про навколишній світ, тренує творче мислення, кмітливість, уяву.
Щоб захоплюючі заняття були повністю безпечними, краще обирати дошки, що розвивають, і будиночки на дерев'яній основі.
Важливо розуміти, що немає суворих рекомендацій, у якому віці та в якій комплектації пропонувати дитині бізіборд. Спостерігайте за малюком - якщо він дуже зацікавлений, прагне пізнавати нове і йому весь час мало, можна пропустити елементарні моделі і відразу переходити до ускладнених. Головне, щоб дитина не сумувала.
І не поспішайте віддавати іграшку сусідським дітлахам, якщо ваше чадо втратило до неї інтерес. Сховайте на якийсь час, малюк до неї обов'язково повернеться, щоб освоїти нове або закріпити вже вивчене.
Схожі статті
Лідери продажів
Будь в курсі новин та акційних пропозицій